Informacje organizacyjne - Zima 2017/2018

Jako, że już w poniedziałek startuje szósta edycja Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL pod dachem, pragniemy poinformować tych, do których jeszcze nie dotarła informacją o zmianach regulaminowych w stosunku do tego, co działo się podczas rozgrywek na otwartych obiektach.

Jak co roku grać będziemy w systemie składającym się z dwóch faz. W pierwszej tzw. eliminacyjnej, 30 drużyn zostanie podzielonych na 5 grup po 6 zespołów. W tych grupach grać będziemy systemem "każdy z każdym bez spotkań rewanżowych". Po tak rozegranej pierwszej fazie drużyny z miejsc 1-2 każdej grupy zagrają w I lidze, zespoły z miejsc 3-4 w II lidze, z kolei ekipy z miejsc 5-6 w III lidze. Uwaga: na poczet rozgrywek II fazy, zaliczony zostanie mecz drużyn, które trafią do tej samej Ligi. Po podziale na poszczególne Ligi grać będziemy również systemem "każdy z każdym bez spotkań rewanżowych". W ten sposób poznamy Mistrza I, II oraz III ligi w sezonie Zima 2017/2018.

Podział na grupy ukaże się najpóźniej w środę wraz z terminarzem na pierwszy tydzień. Tego właśnie dnia publikowany będzie zawsze grafik na każdy kolejny tydzień rywalizacji.

Istnieje kilka zmian regulaminowych w odniesieniu do grania na otwartych obiektach, mianowicie:

- mecz trwa 2 x 18 minut - czas odmierzany za pomocą halowej tablicy,

- gramy w formule 4 zawodników w polu + bramkarz,

- wymiary boiska: 40 metrów (długość), 20 metrów (szerokość),

- wszystkie nagrody (drużynowe oraz indywidualne) będą rozdane tylko na podstawie II fazy zmagań np. Królem Strzelców I ligi zostanie snajper, który strzeli najwięcej bramek w spotkaniach I ligi (nie będą brane w tym aspekcie mecze fazy eliminacyjnej)

- pole karne wyznaczone jest przez linię pola karnego do piłki ręcznej (6 metrów),

- gra będzie się toczyć przy użyciu piłki typu futsal, na nawierzchni taraflex

- w sytuacji, gdy piłka zostanie zagrana w zadaszenie, grę z autu wznawiają przeciwnicy na wysokości tego zdarzenia,

- gramy na bramki o wymiarach 3m x 2m,

- dopuszczalne obuwie to buty typu "halówki". Granie w butach typu "turfy" zawodnicy biorą na swoją odpowiedzialność w sytuacji, gdyby pozostawiały one jakiekolwiek ślady na podłożu niemożliwe do usunięcia.

W pozostałych aspektach obowiązują zapisy regulaminu Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL dostępnego na naszej stronie internetowej.

Ponadto pragniemy poinformować, że na ERGO Arenę wchodzimy wejściem "C1". Drużyny, w miarę możliwości, będą miały do dyspozycji szatnię do wyłącznego użytkowania. Może dojść do sytuacji, w której ilość przekazanych nam pomieszczeń będzie mniejsza, wtedy też drużyny będą musiały się zintegrować. Wzorem poprzednich edycji w dni, kiedy na obiekcie będą organizowane na hali głównej imprezy masowe, przebrać będzie się można tylko i wyłącznie na hali (dzięki temu zachowamy - jak rok temu - płynność rozgrywek). O takich wyjątkach będziemy jednakże na bieżąco informować.